Bizi Takip Edin:

Zincir Dişli İmalatı

Zincir dişlisi, cer dişlisi veya tahrik dişlisi bir zincir, palet ya da diğer delikli ya da girintili maddeye hareket aktarmak üzere tasarlanmış, dişleri olan bir çark veya tekerlektir.'Zincir dişlisi' adı genellikle radyal çıkıntılarının üzerinden geçen bir zincire geçtiği herhangi bir tekerleği tanımlar. Pürüzsüz olan makaralara kıyasla zincir dişlileri zincir veya paletle eşleşmesini sağlayan çıkıntılara sahiptir. Dişli çarklardan farklı olarak zincir dişlileri birbirleri ile doğrudan eşleşmezler.

Zincir dişlileri bisikletler, motosikletler, arabalar, paletli araçlar ve diğer makinelerde, dişlilerin uygun olmadığı iki şaft arasındaki dönme hareketini iletmek veya bir parçaya, palete vb. doğrusal hareket uygulamak için kullanılır. Belki de en yaygın dişli şekli, pedal milinin, arka tekerleğin aksı üzerinde küçük bir dişliyi tahrik eden bir zinciri tahrik eden büyük bir dişli tekerleği taşıdığı bisiklette bulunabilir. İlk otomobiller, büyük ölçüde bisikletlerden kopyalanan bir uygulama olan dişli ve zincir mekanizması ile motor gücünü tekerleklere aktarmaktaydı.

Zincir Dişlinin Kullanım Alanları;

Bant Zincir Dişlisi, Bisiklet Zincir Dişlisi, Konveyör Zincir Dişlisi, Motosiklet Zincir Dişlisi, Genel Makine Sanayi, Otomobil Zincir Dişlisi, Garaj Kapısı Zincir Dişlisi, Caraskal Zincir Dişlisi, Redüktör Zincir Dişlisi, Gemi Zincir Dişlisi, Motor Zincir Dişlisi, Tekstil Makinesi Zincir Dişlisi, Aktarmalı Zincir Dişli...

İletişim