Bizi Takip Edin:

Konik Dişli İmalatı

Konik Dişli, güç aktarma sistemlerinin bir elemanı olarak endüstride oldukça fazla kullanılmakta ve genellikle 90 derecekonik dişli güç aktarımının gerekli olduğu uygulamalarda kullanılan dişli çeşididir. Konik dişliler tek yönlü kuvveti yatay veya dikey başka bir yöne 90 derece yön değiştirici olarak kullanılır, kullanım şekline göre de farklı açılarda çalışabilmektedirler.

Konik dişli imalatı Düz konik dişli çoğu kez ucu kesilmiş gibi görünse de dairesel koni şeklindedir. Düz konik dişliler 1000 rpm ye kadarki dişli devir hızında ve, orta şiddette yüklerin mevcut olduğu ve dişli çalışma gürültüsünün çok olmadığı dişli çalışma ortamlarında tercih edilmektedir.

Düz konik dişliler, gemi, iş makineleri konik dişlisi, tarım makineleri konik dişlisi, vinç konik dişlisi, redüktör konik dişlisi, matbaa dişlisi ve diğer 90 derece yön değiştirme dişlisi olarak bir çok alanda yoğun olarak kullanılmaktadır. Konik dişli imalatımız 1 modül konik dişli, 1.5 modül konik dişli, 2 modül konik dişli, 2.5 modül konik dişli, 3 modül konik dişli, 3.5 modül konik dişli, 4 modül konik dişli, 4.5 modül konik dişli, 5 modül konik dişli, 6 modül konik dişli olarak hazır konik dişli ve özel dişli çevrim oranlarında farklı diş sayısı ve modülde özel dişli üretimi yapılmaktadır.

İletişim